PowerBatt®

Čo je to PowerBatt®:

PowerBatt® je tekutina, ktorá sa jednoduchým spôsobom (naliatím) aplikuje priamo do elektrolytu olovenej batérie.

Ako prípravok pôsobí:

Pri používaní olovenej batérie s elektrolytom sa vytvára kryštalický sulfát, ktorý znižuje kapacitu batérie. Sulfatácia elektród je štandardným sprievodným javom používania olovených batérií. Prípravok PowerBatt® reaguje s týmto sulfátom a uvoľňuje ho z povrchu elektród batérie. Povrch elektród sa takto zväčší niekedy až na pôvodnú (výrobnú) hodnotu. Prípravok PowerBatt® odstraňuje (rozpúšťa) vzniknutý kryštalický sulfát a súčasne vytvára ochrannú vrstvu na povrchu elektród, ktorý ďalšiu sulfatáciu spomaľuje.

PowerBatt® je tekutina, ktorá sa jednoduchým spôsobom aplikuje priamo do elektrolytu olovenej batérie, a svojim zložením zabezpečí:

  1. rozpustenie sulfátu
  2. zvláčnenie olova a jeho narovnanie
  3. neutralizáciu kalov na dne batérie
  4. spomalenie sulfatácie, vytvorením ochrannej vrstvy

Vysvetlením problému sulfatácie, zákazníci jednoduchšie rozumejú dôvodom aplikácie prípravku PowerBatt® a nechápu ho ako spôsob oživovania nefunkčných batérií.

PowerBatt® nie je živá voda pre nefunkčné batérie.

PowerBatt® je nová forma starostlivosti a servisu pre používané olovené batérie, je to optimalizácia procesov (vstupov).

Aplikáciou prípravku PowerBatt® do olovených batérií po skončení záruky, je možné predĺžiť životnosť olovených batérií až dvojnásobne, a to všetko pri vyššej kapacite po dlhší čas.

Prípravok PowerBatt®  je určený na prevenciu, chemické ošetrenie olovených batérií s kvapalným elektrolytom (kyselinou sírovou). Nie je určený do akumulátorov, v ktorých je elektrolyt v inej, ako kvapalnej forme (napríklad VRLA, alebo gélové olovené akumulátory). Ak potrebujete poradiť s použitím prípravku kontaktujte prosím nášho Projektového manažéra tu.

Prípravok Powerbatt je unikátny aj svojim spôsobom použitia v rôznych oblastiach priemyslu. Podľa toho rozdeľujeme produkty Powerbatt určené pre:

Štartovacie batérie

Pre 12V štartovacie olovené batérie s elektrolytom sú určené produkty PowerBatt® Car a PowerBatt® Truck , ktoré sa odlišujú oblasťou použitia.

Trakčné batérie

Pre trakčné olovené batérie s elektrolytom je určený produkt PowerBatt® Prevent .